Kiitos mahtavasta viikonlopusta!
Kiitos mahtavasta viikonlopusta!
Iiiiso kiitos kaikille Showdownissa mukana olleille! Ihana, tanssin ja naurun täyteinen viikonloppu taas kerran Jättikiitos myös ihan uusille tulijoille - kisaajille ja katsojille - ja west coast swing-ihmisille! vastaavaa "tanssivaihtoa" on kiva harjoittaa jatkossakin. Ensi vuonna sitten tavataan taas!
Nyt jatkuvat kilpailijoiden Worlds-treenit, ja seuraavat intensiiviharkat ovatkin jo kuun lopussa Nicola Laffertyn johdolla! Kiinnostuneet löytävät lisätietoa Team Unique Visionin sivuilta.
ani
Nyt jatkuvat kilpailijoiden Worlds-treenit, ja seuraavat intensiiviharkat ovatkin jo kuun lopussa Nicola Laffertyn johdolla! Kiinnostuneet löytävät lisätietoa Team Unique Visionin sivuilta.
ani
Koreografia
1. Kirsi-Marja Vinberg – El Choclo
2. Eetu Päivinen – Help Yoursefl
3. Hanna Jokinen – In My Bones
4. Anne Jokimäki - If I were...
5. Kirsi Valkama - Nordmans Tid
6. Kirsi Valkama - Twice
7. Kirsi-Marja Vinberg – Sin Excusas
8. Hans Österblad - The Story So Far
9. Anne Jokimäki - Muevelo
Muksut
1. Emilia Lehtinen
2. Jutta Hentonen
3. Micaela Kalenius
4. Anni Kujala
5. Petra Valkama
Startter
1. Anu-Riikka Vainio
2. Anu Smeds
3. Jenni Jäntti
Primary Novice Female
1. Janette Valkama
Newcomer Teenage Female
1. Päivi Kirjavainen
2. Nuppu Komonen
Newcomer Open Female
1. Susanna Nieminen
Newcomer Silver Female
1. Pirjo Maunula
2.Maria Jokinen
Div 4 Novice Junior Female
1. Saara Aaltonen
2. Tari Tanskanen
Div 4 Novice Young Adult Female
1. Nella Taarasti
2. Jonna Myllymaa
3. Nita Ramponen
4. Heli Toivonen
Div 4 Novice Open Female
1. Ani Kellomäki
2. Anita Saloranta
3. Suvi Rantama
Div 4 Novice Crystal Female
1. Anne Jokimäki
1. Kirsi Valkama
Div 3 Intermediate Teenage Male
Juho Päivinen
Div 3 Intermediate Young Adult Female
1. Brita Oksman
2. Pia Engberg
Div 3 Intermediate Young Adult Male
1. Eetu Päivinen
Div 3 Intermediate Open Female
1. Sonja Kujala
Div 3 Intermediate Crystal Male
1. Markku Aho
Div 2 Advanced Young Adult Female
1. Fanny Eriksson
2. Satu Sivula
3. Viivi Mentula
Div 1 All Stars Male
1. George Blick
Duo Young Adult
Brita Oksman & Nella Taarasti Finland
Quad Open
1. Brita Oksman, Eetu &Juho Päivinen, Nella Taarasti
2. Anne Hytti, Jonna Myllymaa, Nita Ramponen & Heli Toivonen
Team Classic
1. Dance A Lot Gang
Team Cabaret
1. Team Unique Vision Finland
ProAm Newcomer Open Female
1. Hanna Jokinen
ProAm Novice Junior Female
1. Saara Aaltonen
ProAm Novice Teenage Female
1. Nella Taarasti
ProAm Novice Gems Female
1. Ani Kellomäki
2. Sonja Kujala
3. Terhi Hulkkonen
ProAm Novice Gems Male
1. Markku Aho
ProAm Intermediate Teenage Female
1. Fanny Eriksson
2. Brita Oksman
ProAm Intermediate Teenage Male
1. Eetu Päivinen
2. Juho Päivinen
Couples
1. Juho Päivinen -Fanny Eriksson
..löytyy kilpailijat osiosta.
1. Kirsi-Marja Vinberg – El Choclo
2. Eetu Päivinen – Help Yoursefl
3. Hanna Jokinen – In My Bones
4. Anne Jokimäki - If I were...
5. Kirsi Valkama - Nordmans Tid
6. Kirsi Valkama - Twice
7. Kirsi-Marja Vinberg – Sin Excusas
8. Hans Österblad - The Story So Far
9. Anne Jokimäki - Muevelo
Muksut
1. Emilia Lehtinen
2. Jutta Hentonen
3. Micaela Kalenius
4. Anni Kujala
5. Petra Valkama
Startter
1. Anu-Riikka Vainio
2. Anu Smeds
3. Jenni Jäntti
Primary Novice Female
1. Janette Valkama
Newcomer Teenage Female
1. Päivi Kirjavainen
2. Nuppu Komonen
Newcomer Open Female
1. Susanna Nieminen
Newcomer Silver Female
1. Pirjo Maunula
2.Maria Jokinen
Div 4 Novice Junior Female
1. Saara Aaltonen
2. Tari Tanskanen
Div 4 Novice Young Adult Female
1. Nella Taarasti
2. Jonna Myllymaa
3. Nita Ramponen
4. Heli Toivonen
Div 4 Novice Open Female
1. Ani Kellomäki
2. Anita Saloranta
3. Suvi Rantama
Div 4 Novice Crystal Female
1. Anne Jokimäki
1. Kirsi Valkama
Div 3 Intermediate Teenage Male
Juho Päivinen
Div 3 Intermediate Young Adult Female
1. Brita Oksman
2. Pia Engberg
Div 3 Intermediate Young Adult Male
1. Eetu Päivinen
Div 3 Intermediate Open Female
1. Sonja Kujala
Div 3 Intermediate Crystal Male
1. Markku Aho
Div 2 Advanced Young Adult Female
1. Fanny Eriksson
2. Satu Sivula
3. Viivi Mentula
Div 1 All Stars Male
1. George Blick
Duo Young Adult
Brita Oksman & Nella Taarasti Finland
Quad Open
1. Brita Oksman, Eetu &Juho Päivinen, Nella Taarasti
2. Anne Hytti, Jonna Myllymaa, Nita Ramponen & Heli Toivonen
Team Classic
1. Dance A Lot Gang
Team Cabaret
1. Team Unique Vision Finland
ProAm Newcomer Open Female
1. Hanna Jokinen
ProAm Novice Junior Female
1. Saara Aaltonen
ProAm Novice Teenage Female
1. Nella Taarasti
ProAm Novice Gems Female
1. Ani Kellomäki
2. Sonja Kujala
3. Terhi Hulkkonen
ProAm Novice Gems Male
1. Markku Aho
ProAm Intermediate Teenage Female
1. Fanny Eriksson
2. Brita Oksman
ProAm Intermediate Teenage Male
1. Eetu Päivinen
2. Juho Päivinen
Couples
1. Juho Päivinen -Fanny Eriksson
..löytyy kilpailijat osiosta.